niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bądź widoczny na drodze. Odblaski dla seniorów

Bądź widoczny na drodze. Odblaski dla seniorów

Już jutro (wtorek, 10.01) rusza akcja podczas której członkowie Gorzowskiej Rady Seniorów będą rozdawać odblaskowe opaski. Seniorzy zainteresowani uzyskaniem takiego darmowego odblasku powinien przyjść w wyznaczone miejsce. Lepiej się jednak pospieszyć, bo liczba odblasków jest ograniczona.

O tym jak ważna jest widoczność na drodze chyba już nikomu nie trzeba przypominać. Jest to szczególnie istotne w sezonie jesienno-zimowym, kiedy na dworze szybko robi się ciemno. To powoduje, że piesi nie są dobrze widoczni np. przez kierujących samochodami. Sytuacji nie poprawia fakt, że w tym okresie większość ludzi nosi ciemne ubrania, co sprawia, że w niektórych miejscach nie masz szans, aby ich dostrzec. To ogromne niebezpieczeństwo i zagrożenie dla życia i zdrowia.

Właśnie z tego powodu odblaskowe elementy powinny być nieodłączną częścią garderoby. Dotyczy to nie tylko najmłodszych, wśród których regularnie przeprowadzane są akcje informujące o zagrożeniach na drodze, ale także tych nieco starszych.

Dlatego Gorzowska Rada Seniorów już od jutra będzie rozdawała odblaskowe opaski osobom powyżej 60. roku życia. Opaski będzie można odebrać we wtorek, w środę, czwartek i piątek. Każdego dnia w innym punkcie Gorzowa. Członkowie rady będą czekać na chętnych w godzinach od 10:00 do 12:00, ale z uwagi na to, że każdego dnia do rozdania będzie 100 sztuk opasek to cała akcja może się skończyć szybciej. Dlatego kto pierwszy, ten lepszy!

Jutro (10.01) odblaski będą rozdawane na Piaskach, na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Czarnieckiego. W środę na osiedlu Słonecznym, obok Sklepu Polskiego i Piekarni Różycki, w czwartek na Staszica, obok Biedronki przy ul. Matejki, a w piątek na Starym Rynku obok Katedry.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
17.1 ° C
17.1 °
17.1 °
71 %
0.9kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE