sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bartosz Zmarzlik obronił tytuł Mistrza Polski!

Bartosz Zmarzlik obronił tytuł Mistrza Polski!

Gorzowski żużlowiec podczas wczorajszych (05.09) zawodów w Rzeszowie po raz kolejny wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. W ogólnej kwalifikacji IMP na drugim miejscu stanął Dominik Kubera z Lublina, a na trzecim Janusz Kołodziej z Leszna.

Bartek Zmarzlik po raz kolejny nie dał rywalom żadnych szans i pewnie pojechał po zwycięstwo. Tym samym jest pierwszym zawodnikiem od dwudziestu lat, który kolejny rok z rzędu zdobył tytuł mistrzowski. Wcześniej, w 2002 roku dokonał tego Tomasz Gollob.

Do wczorajszego, trzeciego już turnieju kwalifikacyjnego IMP, zarówno Zmarzlik jak i Kubera podchodzili z taką samą ilością punktów: obaj zawodnicy na swoim koncie mieli ich po 31. Jednak ostatecznie to właśnie żużlowiec Stali Gorzów okazał się lepszy zdobywając w Rzeszowie 17 pkt i jeden bonusowy za najwięcej wygranych biegów. Gorzowianin tylko raz stanął na drugiej pozycji, w biegu 16., gdy wyprzedził go Jakub Miśkowiak z Częstochowy. To właśnie Miśkowiak we wczorajszych zawodach zajął drugie miejsce, zaraz za Zamrzlikiem i przed Kuberą. Ostatecznie jednak, w klasyfikacji ogólnej podium należało do Zmarzlika, Kubery i Kołodzieja.