niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Będzie nowy parking i chodnik. Ulicę Starzyskiego w Gorzowie czekają zmiany

Będzie nowy parking i chodnik. Ulicę Starzyskiego w Gorzowie czekają zmiany

Urzędnicy przygotowują się właśnie do podpisania umowy z firmą, która zajmie się bduową nowego chodnika i zatok postojowych. To zadanie wybrane przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Do wykonania tego zadania wybrano firmę Utwardzeni, która zajmie się budową parkingów i chodnika za kwotę nieco ponad 200 tysięcy złotych. W przetargu zgłosiła się jeszcze jedna gorzowska firma, ale jej oferta była nieco wyższa (215 tys. zł).

Jak informują urzędnicy: w ramach inwestycji powstaną dwie zatoki postojowe, oddzielone pasem zieleni, wraz z chodnikiem z kostki betonowej. Łącznie zaprojektowano 20 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych, w tym dwa z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych. Parkingi zlokalizowane zostaną prostopadle do krawędzi jezdni.

Wybrana w przetargu firma zajmie się zarówno robotami przygotowawczymi, wykona podbudowę oraz prace brukarskie i wykończeniowe.

Roboty rozpoczną się jak tylko miasto podpisze umowę z wykonawcą. Od tego momentu firma Utwardzeni będzie miała 3 miesiące na wykonanie prac.

To ważna inwestycja, o którą zabiegali mieszkańcy Gorzowa. Droga w ciągu ul. Starzyńskiego stanowi dojazd do zabudowy wielorodzinnej i jednorodzinnej, łączy się z drogą w ciągu ul. Obrońców Pokoju. Stanowi również dojazd do ul. Gen. S.F. Sosabowskiego i rtm. W. Pileckiego.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
54 %
2.1kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE