poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Będzie parking i będzie trawa. Więcej miejsc dla aut na Staszica

Będzie parking i będzie trawa. Więcej miejsc dla aut na Staszica

Jeszcze w tym roku przy ulicach Dunikowskiego i Marcinkowskiego powstanie tak zwany parking ażurowy. Dzięki temu pojawią się dodatkowe miejsca dla samochodów, ale zachowany też zostanie aspekt dbania o ekologię.

Ażurowy parking to projekt wybrany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022. Składa się on z betonowych ażurowych kostek z otworem w środku. To właśnie dzięki tym otworom między kostkami może rosnąć trawa. Będzie się tam też dostawać woda deszczowa, dzięki czemu nie zaleje ulic, a wsiąknie bezpośrednio do gruntu.

Właśnie taki parking powstanie na osiedlu Staszica. Znajdzie się tam miejsce dla dziesięciu samochodów osobowych i dwa miejsca dla niepełnosprawnych.

– Roboty rozpoczną się od rozbiórek, a potem zamontowane zostaną płyty ażurowe pod miejsca postojowe. Zbudowana zostanie również droga dojazdowa z kostki, chodniki i trawniki – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozstrzygnął już postępowanie na stworzenie strefy parkowania, a cała inwestycja ma się zakończyć do grudnia tego roku. Jej koszt to ponad 121 tysięcy złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
16.6 ° C
16.6 °
16.6 °
92 %
1.6kmh
100 %
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE