piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bezrobocie w Gorzowie nieco wyższe

Bezrobocie w Gorzowie nieco wyższe

Według danych przekazanych z Powiatowego Urzędu Pracy na początku lutego w urzędzie zarejestrowanych było 1447 osób, a to o 77 osób więcej niż pod koniec stycznia. Wciąż bez pracy jest więcej kobiet niż mężczyzn.

Stopa bezrobocia nieco podskoczyła: z 2,6% do 2,7%. Podobnie w całym województwie: ze wskaźnika 4,9% na 5%. W powiecie gorzowskim skok jest nieco wyższy, bo z 3,7% do 3,9%.  

Cały czas utrzymuje się sytuacja, w której to więcej kobiet niż mężczyzn pozostaje bez pracy. Na pięciu bezrobotnych trzy to kobiety (w tym momencie jest to dokładnie 827 bezrobotnych kobiet zarejestrowanych w urzędzie). Nie zmienia się też wyznacznik wiekowy: co piąta osoba bez pracy nie ukończyła 30. roku życia, a co trzecia jest po pięćdziesiątce.

Jeśli chodzi o całe województwo lubuskie to najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w następujących powiatach: strzelecko-drezdeneckim (9,8%) i zielonogórskim ziemskim i wschowskim (8,2%). Z kolei najlepiej pod względem pracy sytuacja wyglądała w powiecie słubickim (2,5%), w samym Gorzowie (2,7%) i w powiecie świebodzińskim (3,3%).

Jak informują urzędnicy: w lutym do urzędów pracy zgłoszono mniej miejsc pracy i aktywizacji zawodowej niż w poprzednim miesiącu. Tych miejsc było 3 692 (czyli o 533 mniej niż w styczniu). Najwięcej w Zielonej Górze i w Gorzowie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
11 ° C
11 °
11 °
70 %
1.7kmh
99 %
czw.
11 °
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
24 °
pon.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE