niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bezrobocie w Gorzowie ponad połowie niższe niż średnia krajowa

Bezrobocie w Gorzowie ponad połowie niższe niż średnia krajowa

Powiatowy urząd Pracy podał najnowsze dane dotyczące ilości osób pozostających bez pracy. W lipcu odsetek bezrobotnych w Gorzowie wyniósł 2,3%, a to ponad połowę mniej niż ogólna średnia krajowa.

W całej Polsce, pierwszy raz od ponad trzydziestu lat, stopa bezrobocia spadła poniżej 5 %. W całym województwie lubuskim z miesiąca na miesiąc dane te wyglądają coraz lepiej. W lipcu odsetek osób pozostających bez pracy plasował się na poziomie 4,2%, dla porównania: w czerwcu było to 4,5%.

W Gorzowie stopa bezrobocia spadła z 2,4% w czerwcu do 2,3% w lipcu. Wciąż więcej jest kobiet, które pozostają bez zatrudnienia. Dokładnie jest to 725 osób, czyli 58,5%.

Co szósty (17,8% – 221) bezrobotny nie ukończył 30 lat, a prawie co trzeci (29,8% – 369) ukończył 50. rok życia. Co trzeci (34,4% – 427 osób) zarejestrowany w PUP jest długotrwale bezrobotny, a co dziesiąty (13% – 161 osób) niepełnosprawny – informuje Dariusz Wieczorek z gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

Najwyższą stopę bezrobocia ponownie zanotowano w powiecie strzelecko-drezdeneckim, później zielonogórskim ziemskim oraz wschowskim i międzyrzeckim. Najlepiej sytuacja wygląda w powiecie słubickim, w Gorzowie Wlkp. oraz w powiecie świebodzińskim.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie miasta: www.um.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
59 %
0.9kmh
10 %
niedz.
19 °
pon.
22 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE