poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNowy kierunek z lotniska Zielona Góra/Babimost. Na to czekaliśmy.

Nowy kierunek z lotniska Zielona Góra/Babimost. Na to czekaliśmy.

Urząd Marszałkowski rozpisał właśnie postępowanie na obsługę nowego połączenia pomiędzy Lotniskiem Zielona Góra-Babimost, a lotniskiem Londyn-Luton. To połączenie było niezwykle oczekiwane przez korzystających z transportu lotniczego.

Lotnisko Zielona Góra/Babimost bije kolejne rekordy popularności. W lipcu skorzystało z niego ponad 7100 pasażerów. Wpływ na to miały nowe połączenia wakacyjne. Urząd Marszałkowski nie zwalnia jednak tempa i już jesienią chce nam zafundować nowy kierunek.

Szeroko rozwinięta inicjatywa zarządu województwa i departamentu infrastruktury i komunikacji, zorientowana jest na to, aby z portu lotniczego skorzystała jak największą ilość pasażerów i wykonano jak najwięcej połączeń lotniczych. W rezultacie tych działań ponad 7100 pasażerów obsłużonych w lipcu obrazuje istotny wzrost zainteresowania i potwierdza atrakcyjność portu lotniczego i jego oferty dla mieszkańców województwa lubuskiego – mówi w rozmowie z nami Sławomir Kotylak, dyrektor departamentu.

W postępowaniu czytamy, że połączenie powinno ruszyć już 3 października 2022 r. Operator, który wygra postępowanie zapewni dwie rotacje tygodniowo do końca 2023 roku. Będzie to zatem kolejne stałe połączenie, a nie jedynie usługa wakacyjna.

Londyn to światowa stolica biznesu i finansów. To doskonałe miejsce do nawiązania kontaktów z przedsiębiorcami i inwestorami. Pamiętajmy, że to również miejsce emigracji wielu Polaków. Liczymy, że po korzystnym rozstrzygnięciu postępowania wielu naszych mieszkańców skorzysta z nowego połączenia. Wreszcie bierzemy pod uwagę również aspekt turystyczny – powiedział w rozmowie z nami Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

Jak zauważa Kotylak, wybór Londynu to również możliwość budowy silnej siatki połączeń. Port lotniczy Londyn-Luton jest odwiedzany rocznie przez 16 milionów pasażerów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE