niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Dziennikarz Gazety Lubuskiej znowu musi przepraszać

Dziennikarz Gazety Lubuskiej znowu musi przepraszać

Robert Bagiński, który od kilkunastu tygodni współpracuje z Gazetą Lubuską, należącą do państwowego koncernu paliwowego Orlen znowu musi przepraszać za swoje teksty. Tym razem zawarł ugodę z radnym wojewódzkim Jerzym Wierchowiczem.

– Zamieszczam ugodę, jaką zawarłem z hejterem, jest ona jest skutkiem kolejnego skazania Bagińskiego przez Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. za czyn z art. 212 par. 2 kk. Opublikuję też dane o wszystkich ośmiu wyrokach karnych Bagińskiego, skazywanego przez Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. i Słubicach, za oszustwo, fałszerstwo dokumentu, naruszenie prawa prasowego, oszczerstwa – pisze na swoim profilu radny Jerzy Wierchowicz.

Całość tyczy się wpisów Bagińskiego na prywatnym blogu „Nad Wartą” z 2019 roku, gdzie ten sugerował w jednym z wpisów, seksistowskie rozmowy pomiędzy radnym Wierchowiczem, a senatorem Władysławem Komarnickim. Teraz dziennikarz Gazety Lubuskiej będzie musiał nie tylko przeprosić, ale również wpłacić 2500 zł na cele charytatywne.

– Z hejtera Gazeta Lubuska zrobiła dziennikarza, a więc osobę publiczną i w interesie publicznym leży poznanie przeszłości kogoś takiego, by ocenić jego wiarygodność, a tej nie ma Bagiński żadnej – pisze Wierchowicz.

Robert Bagiński znany jest opinii publicznej od lat. Głównie za sprawą ugód oraz wyroków, po których musiał przepraszać za swoje teksty czy też wypłacać pieniądze. To już kolejna przegrana sprawa z radnym Jerzym Wierchowiczem – ugoda w opisywanej sprawie zapadł w maju tego roku i Bagiński spełnił postanowienia ugody, skrzętnie ukrywając na swoim blogu przeprosiny. Warto zaznaczyć, że bloger jest członkiem zarządu zielonogórskiego oddziału Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej, co nie wpływa na pozytywny wizerunek tej organizacji.

Ostatnio zaczął współpracę z Gazetą Lubuską i rozpoczął opisywanie domniemanego mobbingu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Brak profesjonalizmu oraz stronniczość wielokrotnie zarzucały mu władze Urzędu Marszałkowskiego.

– Takich właśnie dziennikarzy zatrudnia Gazeta Lubuska! Robią to po to, żeby niszczyć ludzi. Dlatego nasz Apel o przestrzeganie prawa prasowego i etyki dziennikarskiej nic dla nich nie znaczy. Powinna zająć się tym Rada Etyki Mediów! – napisała na swoim profilu marszałek Elżbieta Anna Polak.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
14.8 ° C
14.8 °
14.8 °
73 %
4.3kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
27 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE