poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieMagister w śmieciarce w TVP2, w programie Pytanie na śniadanie

Magister w śmieciarce w TVP2, w programie Pytanie na śniadanie

Michał Rukawisznikow, absolwent pedagogiki i kierowca śmieciarki znany również jako Magister w śmieciarce wystąpił w programie telewizyjnym TVP2 – Pytanie na śniadanie.

Michał Rukawisznikow, czyli Magister w śmieciarce z Krosna Odrzańskiego był już w telewizji. Wystąpił w programie Dzień Dobry TVN. Przyjechała do niego ekipa telewizyjna, która pokazała jak pracuje jako kierowca śmieciarki.

We wtorek – 9 sierpnia – Magister w śmieciarce ponownie pojawił się w telewizji. Pierwotnie miał wystąpić o godz. 9.30 w programie „Pytanie na śniadanie”. Ostatecznie wywiad z nim przesunięto na godz. 8.10. Wraz z M. Rukawisznikowem w programie wystąpiła Joanna Baranowska – blogerka ekologiczna.

– Magister w śmieciarce. Jak do tego doszło? – zapytała prowadząca Izabella Krzan.

– Wygrała miłość do kierownicy. Każda moja praca była związana kierownicą. Najpierw piekarnia, później woziłem dzieci do szkoły, a teraz śmieciarka. To jeden aspekt. Drugi to aspekt ekonomiczny. Jestem nauczycielem z wykształcenia, ale ekonomia zwyciężyła i poszedłem w takim kierunku, aby trochę więcej zarobić – odpowiedział Michał.

– Ten element edukacyjny w Twojej pracy cały czas istnieje. Robiąc to co robisz, starasz się edukować ludzi – zauważył drugi prowadzący, Maciej Kurzajewski.

– Tak. Staram się pokazywać naszą pracę od środka. Ten kto widzi śmieciarkę na ulicy, tak naprawdę nie wie jak wygląda nasza praca. Najbardziej cieszy mnie to, że widzę to co robię. Efekt mojej pracy. Widzę, że całe nasze miasteczko jest zarzucone workami ze śmieciami, a jak kończę pracę, to tego już nie ma – opowiada Michał.

– Jakie najczęstsze błędy popełniamy, wyrzucając śmieci? Czego nie powinniśmy robić? – zapytała I. Krzan.

– Zawsze powtarzam, że to czego nie powinniśmy robić, to wrzucać odpady zmieszane do odpadów już posegregowanych. To jest największy błąd, moim zdaniem. Kiedy w środku znajdujemy worek z nieposegregowanymi śmieciami, to musimy to zabrać jako odpady zmieszane. Segregowanie wszystkich mieszkańców idzie wtedy na marne. To jest największy grzech. Uważam, że my, Polacy, dobrze segregujemy śmieci. Produkujemy ich za dużo. A produkujemy ich za dużo, bo za dużo kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy – mówił M. Rukawisznikow.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/61737759/magister-na-smieciarce-michal-odczarowuje-zawod-kierowcy-smieciarki


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
13.5 ° C
13.8 °
12.8 °
54 %
2.6kmh
89 %
pon.
12 °
wt.
11 °
śr.
10 °
czw.
11 °
pt.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE