piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Budżet Obywatelski będzie zrealizowany. Są pieniądze

Budżet Obywatelski będzie zrealizowany. Są pieniądze

Jak poinformowali urzędnicy, wbrew wcześniejszym zapowiedziom uda się zrealizować inwestycje zaplanowane w Budżecie Obywatelskim na 2022 rok. Nie trzeba więc przekładać ich wykonania na lata następne.

Temat realizacji zadań w ramach BO pojawił się m.in. na kwietniowej Radzie Miasta. To wtedy w porządku obrad znalazł się punkt mówiący o rezygnacji z konsultacji w 2024 roku oraz o odłożeniu w czasie tych inwestycji, które miały być wykonane w tym roku, ale nad którymi prace jeszcze się nie rozpoczęły. Wszystko ze względu na trudną sytuację finansową wynikającą m.in. z inflacji, kosztów związanych z pandemią oraz wojną na Ukrainie. Ostatecznie punkt został jednak zdjęty z obrad sesyjnych, a prezydent Gorzowa zapowiadał dalsze rozmowy na ten temat.

Teraz wiadomo już, że zadania w ramach BO w tym oraz w następnym roku zostaną wykonane. W piątek (03.06) urzędnicy przekazali dobre informacje dla mieszkańców.

– Kryzys gospodarczy, niepewna sytuacja budżetowa miasta, wynikająca z inflacji, kosztów pandemii COVID-19 czy wojny w Ukrainie powodowały, że prowadziliśmy rozmowy z radnymi na temat przesunięcia realizacji budżetu o rok, ale cały czas szukaliśmy rozwiązań, które mogłyby realizacji budżetu nie zatrzymywać. Znaleźliśmy takie rozwiązania i budżet obywatelski będzie realizowany w tym i w następnym roku. W podjęciu decyzji pomogła nam zasilenie finansowe, jakie trafi do miasta z dofinansowania rządowego – przekazał Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

To oznacza, że wszystkie 35 inwestycji wybranych w Budżecie Obywatelskim będzie wykonanych. Zostanie też wznowiona procedura BO na przyszły rok, której realizacja została zawieszona już w marcu.

– Nowy, aktualny harmonogram procedury na ten rok, w ciągu kilku najbliższych dni zostanie przygotowany i podany do publicznej wiadomości. Kolejny krok to wznowienie procedury oceny wniosków zgłoszonych na początku tego roku przez gorzowian, a następnie spotkania rejonowe z mieszkańcami. Zgłoszono 140 projektów zadań, a kwota budżetu zaplanowana na przyszły rok to 7.366.011,00 zł – powiedziała Anna Bonus-Mackiewicz, dyrektor Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Przypomnijmy: w tej chwili trwają prace nad siedemnastoma zadaniami wybranymi w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
69 %
4.5kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE