piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.By Gorzów nie był zalewany

By Gorzów nie był zalewany

Z opóźnieniem, ale jednak! Już w sobotę (21.05) w Do końca maja przyszłego roku kanalizacja deszczowa w Gorzowie ma zostać zmodernizowana. Pojawią się też nowe zbiorniki retencyjne, a też już istniejące zostaną wyremontowane.

Inwestycja prowadzona jest po to, by ulewne deszcze nie zagrażały już mieszkańcom i ich domostwom. Dlatego też kanalizacja deszczowa o długości ponad 13 kilometrów zostanie rozbudowana, przebudowana i wyremontowana. Chodzi o obszar czterech zlewni rzeki Warty: przy ul. Żwirowej, Słowiańskiej, Szmaragdowej i Olimpijskiej. Roboty rozpoczęły się w 2019 roku i mają potrwać jeszcze rok.

– Do tej pory zakończono roboty związane z budową i modernizacją kanalizacji deszczowej na obszarze zlewni ul. Słowiańskiej, zlewni ul. Szmaragdowej, w ramach budowy CEZIB oraz w części zlewni ul. Żwirowej i zlewni ul. Olimpijskiej – informują urzędnicy.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku sam projekt poszerzono o kolejne zadanie dotyczące zlewni w rejonie ulicy Żwirowej. Mianowicie, wybudowany zostanie tam dodatkowy, brakujący odcinek kanalizacji wraz z wpustami ulicznymi.

Roboty obejmują także sieć kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikami w ramach rozbudowy DK22 oraz budowy Zentrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej.

„Wybudowana Infrastruktura pomoże w likwidacji podtopień po intensywnych opadach, likwidacji zastoisk wody czy odciążenia sieci kanalizacji deszczowej. W ramach projektu uwzględnione zostały zadania inwestycyjne wymagające najpilniejszej interwencji. Wybudowana zostanie także infrastruktura towarzysząca: plac rekreacyjny, boisko oraz ciąg spacerowy, punkty poboru wody do celów komunalnych, szalety” czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Koszt projektu to ponad 81,5 mln złotych, przy czym dofinansowanie wynosi 68,7 mln złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
55 %
1.8kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE