poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryCzy pikniki wojskowe zachęcą młodych do służby?

Czy pikniki wojskowe zachęcą młodych do służby?

21 maja rozpoczął się nabór do nowego rodzaju służby w wojsku. Z tej okazji, w 32 miejscowościach w całej Polsce, odbyły się pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”.

Wczoraj Piknik Wojskowy odbył się w Lubsku nad Zalewem Karaś. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego, występu Orkiestry Wojskowej i serwowania żołnierskiej grochówki działał także punkt rekrutacyjny, w którym można było uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega.

Fot. Gmina Lubsko

Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

Wojsko próbuje ściągnąć młodych ludzi. Czy zainteresowanie młodych ludzi punktami rekrutacyjnymi było duże? Jak podaje Gmina Lubsko, na zakończenie pikniku na stoisku informacyjnym Wojskowego Centrum Rekrutacji w Żaganiu złożonych było 18 wniosków do dobrowolnej służby wojskowej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
21.7 ° C
21.7 °
21.7 °
65 %
1.3kmh
1 %
pon.
20 °
wt.
27 °
śr.
22 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE