czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Całodobowa apteka powstanie przy gorzowskim szpitalu!

Całodobowa apteka powstanie przy gorzowskim szpitalu!

To już oficjalne informacje. Wyczekiwana przez mieszkańców apteka już za parę miesięcy zostanie uruchomiona. Znajdzie się na przeciwko głównego wejścia do szpitala przy ul. Dekerta, w budynku poczekalni i rejestracji do szpitalnych poradni.

Iinwestor przejął już budynek, który będzie wynajmował od miasta i rozpoczyna prace. Od tego momentu ma sześć miesięcy na uruchomienie apteki. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, któzy czekali od paru lat na ten punkt. Apteka nie dość, że w końcu się pojawi to jeszcze będzie całodobowa, a takiej póki co w Gorzowie nie ma.

– Apteka powstanie tuż przy szpitalu, a jednak w osobnym budynku, z osobnym wejściem, co w sytuacji takiej jak pandemia ma ogromne znaczenie – przyznaje na swoim Facebookowym profilu Robert Surowiec, wiceprezes lecznicy.


Przypomnijmy, walka o aptekę trwała od 2018 roku. Wtedy to władze szpitala zdecydowały o powiększeniu holu głównego i zlikwidowaniu znajdującej się tam apteki. Planowano przenieść ją w inne miejsce, na przeciwko lecznicy. Tu jednak pojawił się problem, którego nikt wcześniej się nie spodziewał. Okazało się bowiem, że zgodnie z nowymi przepisami prawa otworzenie takiego punktu jest niemożliwe. Chodziło o to, że odległość między aptekami nie może być mniejsza niż kilometr, a około 900 metrów od szpitala był już taki obiekt. Dodatkowo jedna apteka mogła przypadać na 3 tysiące mieszkańców.

Ze względu na to Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny nie chciał udzielić pozytywnej opinii i punkt nie mógł powstać. A to spory problem dla mieszkańców, bo o ile ktoś porusza się samochodem i może bez problemu podjechać gdzieś po leki, tak np. dla osób starszych lub chorych przejście 900 metrów nie było możliwe. Teraz problemy mają się skończyć i już wkrótce, aby kupić leki wychodząc ze szpitala będzie wystarczyło przejść na drugą stronę.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-1.5 ° C
-1.2 °
-1.5 °
86 %
1.3kmh
100 %
czw.
3 °
pt.
1 °
sob.
1 °
niedz.
0 °
pon.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE