czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Cały dzień bez biletu! Darmowa komunikacja miejska w Gorzowie

Cały dzień bez biletu! Darmowa komunikacja miejska w Gorzowie

W piątek, 22. września, przypada Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji gorzowscy urzednicy, wzorem poprzednich lat, zachęcają meiszkańców do porzucenia samochodu i skorzystania z komunikacji miejskiej. Zwłaszcza, że tego dnia będzie można jeździć za darmo! Co więcej, na przystnkach czekać będzie kawa i ciastko.

Dzień Bez Samochodu to kampania międzynarodowa obchodzona co roku dnia 22. września. To też zwieńczenie trwającego od 16. września Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi mieszkańców na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska, na które, jak wiadomo, duży wpływ ma emisja spalin produkowanych przez samochody. Chodzi więc o to, by w jak największym stopniu ograniczać podóżowanie autem, a zamiast tego wybrać np. zbiorową komunikację publiczną, rower, spacer lub hulajnogę, których do wypożyczenia w Gorzowie nie brakuje.

Dzień Bez Samochodu 2023 w Gorzowie

Jak co roku Gorzów również przyłącza się do świętowania i proponuje mieszkańcom… darmową komunikację miejska przez cały dzień. To oznacza, że w piątek będzie można jeździć autobusami i tramwajami bez biletu.

Jakby tego było mało to na kilku gorzowskich przystankach mieszkańcy będą mogli otrzymać darmową kawę i ciastko. Warunek jest tylko jeden: trzeba pokazać dowód rejestracyjny pojazdu. Pierwsze 100 osób otrzyma takze vouchery na darmowe przejazdy komunikacją miejską przez cały tydzień. Słodki poczestunek czekać bedzie na przystankach przy przy ulicy Jagiełły, AWF przy Ewarysta Estkowskiego, Katedra przy Chrobrego i Dworcowa przy Sikorskiego.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
32 %
2.4kmh
16 %
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE