piątek, 9 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Chloroform w gorzowskim liceum! Sprawa trafiła na policję

Chloroform w gorzowskim liceum! Sprawa trafiła na policję

Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego zamówił przez Internet niebezpieczne chemikalia. Chodzi o chloroform, którego kupno dozwolone jest wyłącznie przez osoby pełnoletnie. Ze względu na to, że uczeń bał się trzymać substancję w domu postanowił zostawić ją w szkolnej szafce.

Informacje o chloroformie przekazała dyrekcji szkoły uczennica, która współdzieliła szafkę z licealistą. W związku z sytuacją całą szkołę natychmiast obiegła plotka o rzekomym zatruciu i pogorszeniu samopoczucia u niektórych uczniów. Do sprawy oficjalnie odniosła się więc dyrekcja placówki:

„W związku z licznymi zapytaniami, dotyczącymi stanu bezpieczeństwa uczniów, informujemy, że nie ma absolutnie żadnych podstaw do paniki. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele pracują zgodnie z planem.

Komunikat Przewodniczącej Samorządu Szkolnego wyniknął z nadinterpretacji sytuacji. Zostały przeprowadzone rozmowy uświadamiające konsekwencje szerzenia nieprawdziwych informacji” czytamy na Facebookowym profilu 2LO w Gorzowie.

O sprawie została już powiadomiona policja. Wszystko dlatego, że uczeń, który kupił chloroform jest niepełnoletni i nie miał uprawnień do dokonania takiego zakupu.

Chloroform to niebezpieczna substancja, która działa drażniąco na skórę i błony śluzowe. Ma negatywne działanie na wątrobę, nerki oraz serce. Może prowadzić do zaburzeń rytmu serca lub jego zatrzymania.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
71 %
0.5kmh
7 %
pt.
-1 °
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE