sobota, 26 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Specjalistyczny sprzęt trafił do lubuskich strażaków

Specjalistyczny sprzęt trafił do lubuskich strażaków

Kamery termowizyjne, pompy, węże czy ubrania zostały oficjalnie przekazane do Miejskich i Powiatowych Komend Państwowej Straży Pożarnej z województwa lubuskiego. Było to możliwe dzięki darowiźnie przekazanej przez Shell w marcu tego roku.

Komendy PSP wzbogaciły się o specjalistyczne kamery termowizyjne, motopompy do wody zanieczyszczonej, pompy, prądownice, węże pożarnicze, hełmy strażackie, ubrania specjalne i rękawice. Na zakup tego sprzętu Shell przeznaczył 4 300 000 zł. Wszystko po to, by uzupełnić wyposażenie strażackie przekazane na rzecz pomocy Ukrainie.

Sprzęt został przekazany strażakom wczoraj, tj. w środę (05.10). Również wczoraj podpisano kolejną umowę na doposażenie jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z województwa lubuskiego.

W sumie 300 tysięcy złotych przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Środki powędrują na zakup dronów, kamer termowizyjnych czy pomp. W podpisaniu wziął udział między innymi Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz  st. Bryg. Janusz Drozda.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
91 %
0.5kmh
100 %
sob.
4 °
niedz.
8 °
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE