wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Pięć tysięcy żonkili na skwerze w centrum Gorzowa

Pięć tysięcy żonkili na skwerze w centrum Gorzowa

Po raz kolejny odbyła się akcja „Pola Nadziei” w ramach której na skwerze przy zbiegu ulic Estkowskiego i Sikorskiego zasadzono około pięciu tysięcy cebulek żonkili. Kwiaty zakwitną na wiosnę.

Pola Nadziei to ogólnopolska akcja wspierająca hospicja i ich podopiecznych. Każdego roku, na jesień, pracownicy firm, młodzież, dzieci oraz każdy kto tylko ma ochotę dołączyć, sadzą cebulki żonkili, które na wiosnę są ścinane i rozdawane za symboliczny datek na rzecz hospicjum.

Tym razem w siedemnastą już edycję sadzenia kwiatów w Gorzowie zaangażowali się m.in. przedstawiciele samorządu oraz młodzież. Wszystko po to, aby szerzyć ideę opieki hospicyjnej i zwracać uwagę mieszkańców na to jak ważne są takie instytucje.

– Pomagamy osobom ciężko chorym, niesamodzielnym, u kresu życia; robimy to pomimo przeciwności losu, a niekiedy również braku pieniędzy. Inaugurujemy akcję, żeby powitać wiosnę z nową nadzieją, a także zachęcić wszystkich do wsparcia. Chcemy, żeby mieszkańcy pamiętali o nas przez cały rok podkreślał Marek Lewandowski, dyrektor Hospicjum Św. Kamila.

W gorzowskim hospicjum znajduje się siedemnaście łóżek dla chorych. Oprócz tego 30 podopiecznych przebywa w Hospicjum Domowym. Placówka opiekuje się też 20 małych pacjentów w Dziecięcym Hospicjum Domowym.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
7.7 ° C
7.7 °
7.7 °
77 %
1.9kmh
100 %
wt.
21 °
śr.
23 °
czw.
22 °
pt.
20 °
sob.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE