sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraJak kupić samochód bez ukrytych wad? Znaleźliśmy sposób.

Jak kupić samochód bez ukrytych wad? Znaleźliśmy sposób.

Rynek samochodów używanych rozwija się w najlepsze. Ceny idą mocno w górę w szczególności z powodu spadku produkcji aut nowych, co z kolei jest wynikiem sytuacji na światowych rynkach elektronicznych. Coraz więcej klientów decyduje się na współpracę z profesjonalnymi doradcami.

Jak informuje fleet.com.pl – Polski rynek samochodów używanych w II kwartale był stabilny, jednak na tle europejskich państw ceny rosły, choć znacznie wolniej niż w poprzednim kwartale (+3,0 vs +13,7%) – czytamy.

To oznacza, że jeszcze bardziej należy przyłożyć się do sprawdzenia, czy samochód nie ma ukrytych wad, czy naprawdę jest bezwypadkowy, jaka jest jego historia oraz przeprowadzić szczegółową diagnostykę komputerową.

Okazuje się, że większość naszych klientów to mężczyźni. Dawno minęły już czasy, że każdy potrafił naprawić poloneza czy golfa we własnym garażu. Samochody używane są naszpikowane elektroniką i niejedna osoba może się w tym zgubić – informuje nas Michał Strumiński z zielonogórskiej firmy Consi sp. z o.o., która zawodowo zajmuje się technicznym sprawdzaniem pojazdów i doradzaniem klientom.

Na rynku zaczęły pojawiać się kolejne firmy, które proponują nie tyle usługę sprowadzenia auta zza zachodniej granicy, ale właśnie profesjonalnego doradztwa. Klienci dzisiaj nie mają czasu, aby samemu testować samochód, załatwiać rejestrację, ani nawet negocjować ceny – tym bardziej przy dzisiejszej inflacji wahnięcia mogą iść w setki złotych.

Nie byłem do końca przekonany. Zawsze sam starałem się sprawdzić historię pojazdu, ale większość portali nie daje pełnego obrazu i dodatkowo życzą sobie kilkadziesiąt złotych za subskrypcję. Z kolei tutaj dostałem pełny kilkunastostronicowy raport, a dzięki informacjom na temat ceny rynkowej konkretnego samochodu udało mi się zbić cenę. Ile zapłaciłem za usługę? Tyle ile za wymianę klocków – mówi Pan Tomasz z Sulechowa, którego spotykamy w firmie Consi.

Firmy doradcze są dużo lepiej odbierane przez klientów niż handlarze samochodów, o których krąży opinia, że po prostu chcą sprzedać samochód i nie do końca przejmują się jego stanem – Przykładamy dużą wagę do tego, aby nasi klienci byli zadowoleni z naszej pracy. Blisko 80% poleca nas swoim znajomym, a to dla nas najlepsza rekomendacja. – dodaje Strumiński.

Pełną ofertę firmy Consi.pl znajdziesz na jej stronie internetowej. Artykuł powstał przy współpracy z firmą Consi sp. z o.o.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
18.6 ° C
18.9 °
15.4 °
37 %
5.7kmh
100 %
sob.
18 °
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE