środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Covid szaleje, bardzo ciężka sytuacja w gorzowskim szpitalu

Covid szaleje, bardzo ciężka sytuacja w gorzowskim szpitalu

Obecnie w lecznicy w Gorzowie przebywa około 100 pacjentów zakażonych koronawirusem, sześć osób znajduje się w tej chwili pod respiratorami. A może być jeszcze gorzej, dlatego szpital szykuje się do uruchomienia dodatkowych łóżek dla pacjentów „covidowych”.

Obecnie opieka nad osobami chorymi na Covid prowadzona jest w czterech lokalizacjach: przy ul. Walczaka i Dekerta. Aby każdy mógł otrzymać niezbędną pomoc zarząd gorzowskiego szpitala planuje uruchomienie większej ilości łóżek przeznaczonych dla pacjentów zarażonych koronawirusem. Docelowo ma ich być co najmniej 50, z czego 40 zacznie działać najprawdopodobniej już od 1. lutego.

– Zastanawiamy się również nad przeznaczeniem dodatkowych łóżek respiratorowych, obecnie trwa nad tym dyskusja. Ale każde dodatkowe łóżko respiratorowe dedykowane pacjentowi covidowem to w sposób radykalny ograniczenie opieki dla osób, które nie chorują w danym momencie na covid. Użyję bardzo drastycznego określenia: każde takie pięć łóżek respiratorowych to jedna trumna dla pacjenta bez covidu – powiedział Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Jak przyznają władze szpitala: sytuacja nie wygląda dobrze i trzeba się liczyć z tym, że pacjentów z covidem może być jeszcze więcej.

Sprawę pogarsza również fakt, że obecnie nie ma dodatkowych wynagrodzeń dla medyków pracujących w czasie pandemii. Kolejne fale koronawirusa sprawiają, że mają oni coraz więcej pracy, w trudnych warunkach, narażając swoje zdrowie i życie. W trakcie drugiej i trzeciej fali wszyscy pracownicy medyczni dostali więc dodatkowe wynagrodzenia, w wysokości nawet 15 tysięcy złotych. Teraz kwoty te zostały drastycznie ograniczone co powoduje niezadowolenie personelu medycznego. Na ten moment dodatkowe wynagrodzenie wypłacane jest jedynie około 15% procentom medyków. Brakuje również anestezjologów, ale to problem, z którym muszą się obecnie zmagać wszystkie szpitale w Polsce.

W tej chwili, na dzień 20 stycznia 2022 roku, w całym województwie lubuskim potwierdzono 454 nowe zakażenia koronawirusem. W całej Polsce chorych jest ponad 30 tys. 500 osób.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
66 %
0.9kmh
94 %
śr.
-0 °
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE