środa, 17 lipca, 2024

Czas rozpocząć matury!

Już w środę (04.05) rozpocznie się egzamin dojrzałości. Jak zawsze na pierwszy ogień pójdzie język polski na poziomie podstawowym, później matematyka i języki obce.

W tym roku w Gorzowie do matury podejdzie 1312 abiturientów, w tym 690 w liceach i 622 w technikach.

– Najwięcej w I i II LO (po 190) oraz IV LO (177), a najmniej w VI LO z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego (11), w VIII LO z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16 (21 osób) oraz w technikum przy Zespole Szkół Ogrodniczych (26). W Zespole Szkół Ekonomicznych mamy 103 absolwentów, tj. o 27 uczniów więcej niż w poprzednim roku – informują urzędnicy z gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

Maturzyści obowiązkowo zmierzą się z językiem polskim, matematyką i wybranym językiem obcym na poziomie podstawowym oraz wybranym przedmiotem dodatkowym na poziomie rozszerzonym. Tym razem nie będzie przeprowadzanych egzaminów ustnych (wyjątek jedynie w tych przypadkach, gdy taki egzamin jest niezbędny w procesie rekrutacji na uczelnie zagraniczną).

Na początek, tradycyjnie, język polski. Egzamin na poziomie podstawowym odbędzie się jutro i rozpocznie o godzinie 9:00. Z kolei o 14:00 chętni podejdą do języka łacińskiego i kultury antycznej na poziomie rozszerzonym. Dzień później, czyli w czwartek, matematyka na poziomie podstawowym, również o godzinie 9:00. W piątek o 9:00 język angielski podstawowy, a o godzinie 14:00 francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski na poziomie rozszerzonym. Od poniedziałku kolejne przedmioty dodatkowe. Cały harmonogram egzaminów można znaleźć TUTAJ.

Matury potrwają do 23. maja. Z kolei wyniki ogłoszone mają zostać 5. lipca. Aby poznać wyniki maturzyści będą musieli zalogować się na portal uruchomiony przez Okręgową Komicję Egzaminacyjną.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.7 °
56 %
4.8kmh
100 %
śr.
24 °
czw.
25 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE