piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczŻołnierze z Międzyrzecza na międzynarodowych manewrach

Żołnierze z Międzyrzecza na międzynarodowych manewrach

Rozpoczęły się ćwiczenia Defender Europe 2022 i Swift Response 2022. To międzynarodowe ćwiczenia organizowane przez amerykańskie siły zbrojne, w których biorą udział żołnierze z ponad dwudziestu krajów. W tym także z Polski.

Specjalne szkolenie już się rozpoczęło i będzie trwać do 26. maja. Odbywa się ono na terytorium Polski i ośmiu innych krajów. Łącznie bierze w nim udział 18 tysięcy żołnierzy. Polska jest jednym z gospodarzy organizujących ćwiczenia. Odbędą się one w Drawsku Pomorskim, Żaganiu i Bemowie Piskim i weźmie w nich udział około 7 tysięcy żołnierzy (oprócz Wojska Polskiego także wojska z USA, Francji, Szwecji, Niemiec, Danii i Wielkiej Brytanii). Chodzi o to, aby budować gotowość i interoperacyjność  między sojusznikami i partnerami USA i NATO.

Wśród przedstawicieli polskich wojsk nie mogło zabraknąć międzyrzeckiej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. W koszarach w Międzyrzeczu jeszcze przed rozpoczęciem szkolenia żołnierzom przedstawiono szereg instruktarzy dotyczących między innymi tego jak udzielać pierwszej pomocy czy ewakuować uszkodzony sprzęt.

17. Brygada z Międzyrzecza, jako jedna z nielicznych, podczas szkolenia Defender Europe weźmie udział w ćwiczeniach sprawdzających zdolność przemieszczania się na dużą odległość, z pokonywania przeszkód wodnych i z realizacji zadań taktycznych i bojowych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
23 ° C
23.7 °
23 °
44 %
4.6kmh
96 %
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE