czwartek, 26 stycznia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Czekasz na mieszkanie? W zamian za remont dostaniesz je szybciej

Czekasz na mieszkanie? W zamian za remont dostaniesz je szybciej

W Gorzowie przeznaczono kolejne mieszkania komunalne do remontu, o które mogą się ubiegać osoby znajdujące się na specjalnej miejskiej liście i oczekujące na lokal od miasta. Tym razem takich mieszkań jest 29. Ich wykaz znajdziecie na stronie miasta.

Chodzi o mieszkania komunalne przeznaczone do wynajęcia na czas nieokreślony. Z uwagi na to, że na miejskiej liście przydziału znajduje się duża liczba osób to czas oczekiwania na taki lokal może być dość długi. Dlatego rozwiązaniem są mieszkania do remontu. O co chodzi?

Miasto, co jakiś czas wystawia lokale, które wymagają przeprowadzenia tam prac. W niektórych z nich wystarczy odświeżenie, inne są w złym stanie technicznym i konieczne są tam większe prace, takie jak np. wymiana podłogi, wykucie starych ościeżnic drzwiowych i okiennych, gruntowny remont łazienki czy wymiana instalacji. Jeśli ktoś uprawniony do ubiegania się o lokal od miasta zdecyduje się na wyremontowanie takiego mieszkania wówczas dostanie je szybciej i w ten sposób ,,ominie kolejkę,,.

Na wykonanie prac najemca będzie miał trzy miesiące od momentu podpisania umowy (w wyjątkowych okolicznościach może złożyć wniosek o wydłużenie tego czasu o kolejne trzy miesiące). Po zakończeniu robót można złożyć wniosek o zwrot kosztów poniesionych na remont. Wówczas wynajmujący będzie płacił tylko połowę czynszu aż do wyrównania nakładów.

Aby otrzymać lokal do remontu trzeba złożyć odpowiedni wniosek. Do 25 listopada w Wydziale Spraw Społecznych przy ulicy Teatralnej należy pobrać pisemne wskazania do obejrzenia mieszkań oraz druki dokumentów do pobrania wraz z ofertą. Z tymi dokumentami należy się zgłosić do właściwej Administracji Domów Mieszkalnych dla rejonu, w którym jest położony lokal (adres Administracji i nr kontaktowy będzie podany we wskazaniu). Później, w terminie od 28.11 do 02.12 należy do kancelarii ogólnej UM złożyć pisemne oferty przyjęcia wniosku.

Tym razem zaproponowane przez miasto lokale znajdują się przy ulicach: Drzymały, Góra Powstańców, Grobla, kwiatowej, Szkolnej, Śląskiej, Wyszyńskiego, Zbąszyńskiej, Al. 11 Listopada, Asnyka, Grottgera, Sikorskiego, Słonecznej, Spichrzowej, Lipowej, Mieszka I, Podmiejskiej, Koniawskiej, Krótkiej i Łokietka. Dokładny wykaz mieszkań wraz ze spisem niezbędnych tam do wykonania prac znajdziecie TUTAJ.

Więcej informacji na temat lokali komunalnych do remontu możecie uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych pod numerem tel. 95 735 57 56 oraz na stronie miasta.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
0.2 ° C
0.2 °
0.2 °
100 %
1.7kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
1 °
sob.
2 °
niedz.
2 °
pon.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE