piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościWiemy które radio jest najczęściej słuchane w woj. lubuskim.

Wiemy które radio jest najczęściej słuchane w woj. lubuskim.

Krajowy Instytut Mediów opublikował raport na temat słuchalności rozgłośni radiowych w całej Polsce z podziałem na województwa oraz największe miasta. Uwzględniono w nim również Zieloną Górę i Gorzów Wlkp. oraz lokalne rozgłośnie radiowe.

Raport zawiera dane z pomiaru lipiec-wrzesień 2022 oraz dla wybranych wskaźników także z pomiaru kwiecień-czerwiec 2022 oraz luty-kwiecień 2022. Badacze przeprowadzili 180 tys. wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI).

W cały województwie lubuskim na pierwszych miejscach bez zaskoczeń znajdują się czołowe ogólnopolskie stacje radiowe kolejno RMF FM, Radio Zet oraz Eska. Na czwartym miejscu jest lokalne Radio Zachód z 3,8% odsetek słuchaczy wśród mieszkańców województwa w okresie lipiec-wrzesień. Rozgłośnia straciła w porównaniu z poprzednimi miesiącami, gdzie zanotowała 4,7%.

Jak sytuacja wygląda w Zielonej Górze?

Tutaj również najważniejsze są największe polskie rozgłośnie. Jedynie miejscami zamieniły się Zet i Eska. Na czwartym miejscu jest z kolei Radio Zielona Góra z odsetkiem słuchaczy 6,5%. Dosyć daleko na 16 miejscu jest Radio Index z udziałem 1,5%. Jeżeli chodzi o zasięg dzienny to RZG straciło podobnie jak w przypadku Radia Zachód z 8,2% na 6,5% w przeciągu raptem kilku miesięcy. (dalsza część artykułu pod grafiką)

W Gorzowie narodowa rozgłośnia ma lepsze wyniki.

W północnej stolicy naszego województwa mamy zupełnie inną sytuację. Na pierwszym miejscu jest Eska, później RMF FM, a na ostatnim miejscu na podium znalazło się państwowe Radio Gorzów 95,6 FM. Wysoko również VOX FM, a na piątym miejscu Radio Zachód. RGW też jednak traci w porównaniu z poprzednimi miesiącami.

Cały raport dostępny jest TUTAJ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE