środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Cztery elektryki gotowe do drogi

Cztery elektryki gotowe do drogi

Na początku tego tygodnia odbył się odbiór techniczny czterech elektrycznych autobusów, które będą jeździć po Gorzowie. Pojazdy mają trafić do miasta pod koniec tego roku.

W poniedziałek (11.07) pracownicy Urzędu Miasta oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji udali się do fabryki Solarisów w Bolechowie pod Poznaniem, aby dokonać odbioru technicznego czterech autobusów wyprodukowanych dla Gorzowa. Docelowo takich pojazdów będzie osiem.

– Odbiór techniczny polegał na sprawdzeniu zgodności elementów wyposażenia autobusów ze specyfikacją warunków zamówienia. Przeprowadzono też pierwsze jazdy próbne. Wrażenia z jazdy są bardzo pozytywne – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Póki co autobusy nie są jeszcze w pełni gotowe jeśli chodzi o kwestie wizualne. Na nadwoziach pojawią się jeszcze prace dzieci, które zwyciężyły w konkursie plastycznym dotyczącym ekologii.

Same wozy mają wyjechać na gorzowskie drogi jeszcze w tym roku. Wszystko zależy od tego kiedy skończą się prace związane z budową infrastruktury wolnego ładowania w zajezdni MZK oraz trzech stacji szybkiego ładowania na terenie trzech pętli autobusowych. Jak przyznają urzędnicy: wykonawca tych robót deklaruje, że zakończą się one w październiku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
78 %
2.7kmh
80 %
śr.
17 °
czw.
26 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE