piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczSą pieniądze na nowy wóz dla strażaków

Są pieniądze na nowy wóz dla strażaków

Ochotnicza Straż Pożarna w Wyszanowie będzie miała nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy. Umowa na przekazanie dotacji na ten cel została już podpisana.

Nowy wóz to cena około miliona złotych. Na jego zakup gmina Międzyrzecz dostała dwie dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pierwsza dotacja wyniosła 375 tys. zł, a druga 200 tys. zł, czyli łącznie 575 tys. zł. Brakującą część kwoty pokryjemy z budżetu gminy – przyznaje Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza, który jest jednocześnie prezesem zarządu OSP w Gminie Międzyrzecz.

Umowa na przekazanie dotacji została już podpisana przez burmistrza i prezesa jednostki OSP w Wyszanowie Jarosława Tomaszewskiego.

– Nowy pojazd ułatwi strażakom prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy – zaznaczał Dariusz Surma, komendant gminny OSP.  

Przypomnijmy: na początku lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Wyszanowie otrzymała też rządową dotację na zakup sześciu hełmów bojowych. Dzięki tym środkom również kilka innych jednostek OSP wzbogaciło się o nowy sprzęt. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
9 ° C
9 °
9 °
62 %
3.8kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE