sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowe laboratorium prawie gotowe

Nowe laboratorium prawie gotowe

Prace związane z budową nowego Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej działającej przy gorzowskim szpitali są już praktycznie na ukończeniu. Wkrótce zacznie działać.

Według informacji już na jesień cały kompleks, czyli punkt pobrań i zakład diagnostyki, zostaną przeniesione do nowych, przebudowanych pomieszczeń znajdujących się na poziomie -1 w szpitalnym bloku B przy ulicy Dekerta.

Roboty związane z adaptacją obiektu do nowych potrzeb już się zakończyły. Gotowe są pracownie, korytarze i przestronny punkt pobrań, w którym pacjenci będą mogli wygodnie, w komfortowych warunkach czekać na swoja kolej.

– Mamy już też serce laboratorium. To najnowocześniejszy system immunochemiczno – biochemiczny Siemens Healthineers – mówi Beata Piekarska, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.

W tej chwili trwa konfiguracja platform systemu, a już w przyszłym tygodniu pracownicy laboratorium będą się zapoznawali z nowym urządzeniem.

Jak informują specjaliści: w tej chwili szpitalne laboratorium wykonuje ponad milion badań w roku. Nowoczesny sprzęt będzie w stanie wykonać nawet 70% wszystkich badań.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21 ° C
21 °
21 °
61 %
2.2kmh
68 %
sob.
23 °
niedz.
24 °
pon.
26 °
wt.
28 °
śr.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE