środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowe laboratorium prawie gotowe

Nowe laboratorium prawie gotowe

Prace związane z budową nowego Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej działającej przy gorzowskim szpitali są już praktycznie na ukończeniu. Wkrótce zacznie działać.

Według informacji już na jesień cały kompleks, czyli punkt pobrań i zakład diagnostyki, zostaną przeniesione do nowych, przebudowanych pomieszczeń znajdujących się na poziomie -1 w szpitalnym bloku B przy ulicy Dekerta.

Roboty związane z adaptacją obiektu do nowych potrzeb już się zakończyły. Gotowe są pracownie, korytarze i przestronny punkt pobrań, w którym pacjenci będą mogli wygodnie, w komfortowych warunkach czekać na swoja kolej.

– Mamy już też serce laboratorium. To najnowocześniejszy system immunochemiczno – biochemiczny Siemens Healthineers – mówi Beata Piekarska, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.

W tej chwili trwa konfiguracja platform systemu, a już w przyszłym tygodniu pracownicy laboratorium będą się zapoznawali z nowym urządzeniem.

Jak informują specjaliści: w tej chwili szpitalne laboratorium wykonuje ponad milion badań w roku. Nowoczesny sprzęt będzie w stanie wykonać nawet 70% wszystkich badań.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
7 %
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
7 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE