piątek, 9 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieMost tymczasowy jeszcze później

Most tymczasowy jeszcze później

Most tymczasowy w Krośnie Odrzańskim miał być gotowy w sierpniu, a będzie jeszcze później.

Od 1,5 roku trwają prace na Odrze w Krośnie Odrzańskim związane z podniesieniem zabytkowego mostu. Ten ma zostać wyłączony z ruchu na czas prac, a kierowcy będą poruszali się mostem tymczasowym. Termin udostępnienia przeprawy tymczasowej zmieniał się już kilkukrotnie. Najpierw mówiło się o przełomie maja i czerwca tego roku, później termin został przesunięty na sierpień. Już wiemy, że nie będzie on gotowy do tego czasu.

Wody Polskie poinformowały o nowym terminie. Ze względu na przedłużający się proces związany z uzyskaniem szeregu pozwoleń przełożenie ruchu na most tymczasowy ma się odbyć dopiero na przełomie października i listopada bieżącego roku.

Choć termin związany z instalacją mostu tymczasowego oraz przeniesieniem ruchu drogowego ciągle się przesuwa, to zadanie związane z podniesieniem zabytkowej przeprawy ma zostać wykonane w pierwotnym terminie, czyli do końca 2023 roku. Przypomnijmy, że po udostępnieniu mostu tymczasowego ruszą też prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Chrobrego, Podgórnej i Nadodrzańskiej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
0.9 ° C
0.9 °
-0.2 °
92 %
2kmh
74 %
sob.
1 °
niedz.
-2 °
pon.
-0 °
wt.
-1 °
śr.
-5 °

NAJPOPULARNIEJSZE