czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Czy w Gorzowie sprzedają alkohol nieletnim?

Czy w Gorzowie sprzedają alkohol nieletnim?

W związku z trwającymi feriami gorzowscy policjanci razem z pracownikami sanepidu prowadzą regularne kontrole punktów sprzedaży alkoholu. Sprawdzają przede wszystkim to czy nie jest on udostępniany osobom niepełnoletnim.

Jak informują funkcjonariusze: do tej pory nie odnotowano żadnych nieprawidłowości związanych ze sprzedają napojów procentowych nieletnim, ale kontrole prowadzone będą jeszcze przynajmniej przez kilka najbliższych dni – do zakończenia ferii.

Dlaczego właśnie teraz mundurowi położyli na to nacisk? Właśnie z uwagi na zimową przerwę od szkoły, kiedy to dzieci i młodzież mają wyjątkowo dużo wolnego czasu, często bez nadzoru dorosłych, a to może prowadzić do nieodpowiedzialnych pomysłów i zachowań.

W trakcie kontroli policjanci rozmawiają ze sprzedawcami przypominającym im o obowiązującym w prawie zakazie sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18. roku życia.

– W przypadku wątpliwości co do pełnoletniości nabywcy, sprzedający uprawniony jest do żądania okazania dokumenty stwierdzającego wiek. Policjanci przypominają, że sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych w wypadkach, gdy jest to zabronione albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew warunkom, podlega grzywnie, lub można nałożyć zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu alkoholu. Obowiązki dotyczą także właściciela punktu sprzedaży, który musi zadbać o to, by podległy personel respektował obowiązujące przepisy – informuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Przypomnijmy: alkohol niesie ze sobą poważne skutki zdrowotne, dlatego tak istotne jest, aby nie sięgały po niego młode osoby (chociaż i w przypadku tych starszych należałoby zachować daleko idącą ostrożność). Alkohol źle wpływa na układ nerwowy, prowadzi do marskości lub zapalenia wątroby, udarów, nadciśnienia czy problemów z sercem.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6 ° C
6 °
6 °
73 %
2.4kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
14 °
sob.
9 °
niedz.
8 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE