wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.DK 22 z kolejnym poślizgiem

DK 22 z kolejnym poślizgiem

Wykonawca rozbudowy drogi krajowej nr 22 złożył kolejny już wniosek o przedłużenie terminu zakończenia robót. Wiadomo bowiem, że prac nie uda się skończyć do czerwca. Według najnowszych informacji mają potrwać do końca listopada tego roku.

Chodzi o przebudowę drogi wzdłuż ulic Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Według pierwszych planów droga miała być gotowa do stycznia tego roku, jednak prace się przeciągnęły i datę zakończenia przesunięto na czerwiec. Teraz wiadomo już, że i ten termin nie zostanie dotrzymany.

Wykonawca ma jeszcze sporo pracy i nie jest możliwe, aby skończył ją w cztery miesiące. Dlatego do magistratu wpłynął wniosek o ponownie przedłużenie terminu zakończenie robót, tym razem do listopada tego roku. Obecnie trwa analiza wniosku.

– We wniosku wykonawca podaje kilka przyczyn przedłużenia prac, m.in. dodatkowe prace związane z niezinwentaryzowaną infrastrukturą podziemną, absencję pracowników związaną z pandemią COVID 19 oraz prace ekshumacyjne i konserwatorskie, wynikające z odkrycia starego cmentarza w obrębie inwestycji – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik z gorzowskiego magistratu.

Cała inwestycja to koszt prawie 74 mln złotych. Robotami zajmuje się firma Budomex S.A.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3.6 ° C
3.6 °
2.1 °
84 %
1.3kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
3 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE