czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Do play off z pierwszego miejsca! Gorzowianki znów wygrały

Do play off z pierwszego miejsca! Gorzowianki znów wygrały

Zawodniczki PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów pokonały w sobotnim (04.03) meczu Zagłębie Sosnowiec 67:85. Tym samym zapewniły sobie start w rozgrywkach play-off z pierwszego miejsca w tabeli! Ale to nie koniec ligowych zmagań – w środę ostatni mecz rundy zasadniczej.

Spotkanie z ekipą z Sosnowca znów zostało prkatycznie całkowicie zdominowane przez gorzowianki. Nie da się ukryć, ze Akademiczki w tym sezonie idą jak burza i są naprawdę mocnym, budzącycm postrach zespołem.

Akademiczki po raz kolejny narzuciły swoje tempo gry i dość szybko wyszły na prowadzenie. Wygrały też trzy kwarty, jedynie ostatnia zakończyła się remisem co i tak nie umniejszyło przewagi gorzowskiego zespołu.

Wyszliśmy w 100% skoncentrowani i byliśmy zdecydowani w tym meczu. Żadnego zagrożenia ze strony rywala nie było, choć był taki fragment naszej gry, z której nie jestem zadowolony. Zbyt łatwo straciliśmy serię punktów i trzeba było przerwać to czasem, by uspokoić naszą grę – powiedział Dariusz Maciejewski, trener PolskiejStrefy inwestycji Enei Gorzów.

Najwięcej punktów w meczu zdobyła Senyurek – 17, póżniej Allen 15, Wadoux 14, Smith i Horvat po 13, Keller 10 i Bazan 3 pkt.

Dzięki tej wygranej gorzowianki umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli BLK i pewne jest, że do play-offów przystąpią z pozycji lidera.

Zrealizowaliśmy nasz cel. Już od dawnego czasu nie byliśmy na pierwszym miejscu przed fazą play-off. Teraz do tej najważniejszej części sezonu przystąpimy z pozycji lidera. Koniecznie chcieliśmy wygrać z Sosnowcu, by ten ostatni mecz w środę z Poznaniem nie był pod presją, bo te trudne spotkania zaczną się w play-off już w kolejny weekend – dodaje trener Maciejewski.

Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej już za dwa dni, czyli w środę (08.03). Na swojej hali gorzowianki podejmą Eneę AZS Politechnikę Poznań. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilety w cenie 30 zł normalny i 20 zł ulgowy.