piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Odmaluj, odśwież i zamieszkaj

Odmaluj, odśwież i zamieszkaj

Miasto wystawiło kolejne lokale komunalne do remontu. Tym razem jest ich osiemnaście. To mieszkania, o które mogą się ubiegać osoby znajdujące się na specjalnej miejskiej liście i oczekujące na lokal od miasta. W zamian za wyremontowanie wybranego lokum mogą dostać je szybciej.

Mieszkania do remontu wystawiane są w Gorzowie regularnie. To z jednej strony ukłon w stronę najemców, którzy czekają na przyznanie im lokalu, a z drugiej strony korzyść dla miasta, ponieważ to najemcy są zobowiązani do przeprowadzenia wymaganego tam remontu.

Przypomnijmy, chodzi o mieszkania komunalne, o które mogą się ubiegać osoby znajdujące się na specjalnej miejskiej liście. Ze względu na liczbę chętnych czas oczekiwania może być dość długi dlatego decyzja na skorzystanie z lokalu do remontu może być dobrym wyjściem z sytuacji.

Gdzie znajdują się mieszkania?

Trzeba się liczyć z tym, że lokale często są w niezbyt dobrym stanie technicznym. W niektórych trzeba zrywać starą podłogę i ułożyć nową, wykuć ościeżnice drzwiowe i okienne, wyremontować gruntowanie łazienkę czy wymienić instalacje. A to jedynie przykłady, bo każde mieszkanie wymaga innych prac.

Tym razem zainteresowani mieszkaniem do remontu mogą wybierać spośród 18 lokali znajdujących się przy ulicach: Śląskiej, Wyszyńskiego, Waryńskiego, Zbąszyńskiej, Zielonej, Kwiatowej, Asnyka, Grottgera, Słonecznej, Mieszka I, Podmiejskiej, Koniawskiej i Krótkiej.

Kto może ubiegać się o lokal do remontu?

Z wnioskami o lokale mogą wystąpić m.in. osoby oczekujące na mieszkanie zamienne, umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych na czas nieoznaczone czy oczekujące na lokal zamienny ze względu na stan zdrowia. Chętni powinni się jednak pospieszyć, bo czas na złożenie odpowiednich dokumentów mija 17 marca.

Same wnioski można pobierać w Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej, a następnie dostarczyć je do Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego. O tym kto dostanie lokal zdecyduje termin złożenia oferty, liczba punktów, stan zdrowia czy ilość członków rodziny.

W przypadku przyznania takiego mieszkania remont trzeba przeprowadzić w ciągu trzech miesięcy. W uzasadnionych przypadkach Prezydent może ten termin wydłużyć.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ oraz w Wydziale Spraw Społecznych pod numerem: 95 735 57 56.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
7.1 °
7.1 °
91 %
0.8kmh
61 %
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
24 °
pon.
27 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE