czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Dwa tysiące kilometrów, trzeci tydzień biegu

Dwa tysiące kilometrów, trzeci tydzień biegu

Gorzowianie, którzy wyruszyli w bieg po Polsce, pokonali już dwa tysiące kilometrów i odwiedzili kilkanaście miejscowości. W środę (20.07) dobiegli do Rzeszowa.

Grupa gorzowian, uczestników biegu pod nazwą „Z pasji do Gorzowa’ wyruszyła w drogę 2 lipca. Ich celem było przebiec Polskę w 29 dni i zawitać do każdego wojewódzkiego miasta. I wygląda na to, że cel ten zostanie osiągnięty, bo biegacze idą jak burza! Do tej pory pokonali już ponad dwa tysiące kilometrów i odwiedzili między innymi Warszawę, Łódź, Kielce czy Lublin.

Przed nimi jeszcze 500 kilometrów trasy, do Gorzowa mają wrócić 30 lipca, w sobotę. Wtedy też, na godzinę 18:00 zaplanowano uroczyste przywitanie na Starym Rynku.

Póki co biegacze muszą się skupić na dalszej drodze. Po Rzeszowie skierują się w stronę Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry.

Przypomnijmy: sama akcja to pomysł Tomasza Manikowskiego, gorzowskiego radnego, społecznika, trzeźwego alkoholika, który od lat pomaga osobom bezdomnym oraz uzależnionym w wyjściu z nałogu i rozpoczęciu nowego życia. 


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
82 %
0.9kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
0 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE