czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólGospodarstwo opiekuńcze w Nowym Żabnie

Gospodarstwo opiekuńcze w Nowym Żabnie

Natura, opieka i integracja. W Lubuskiem powstały trzy gospodarstwa opiekuńcze, w których realizowana jest opieka i integracja społeczna.

Pierwsze trzy gospodarstwa opiekuńcze powstały w Lubuskiem po ponad dwóch latach przygotowań, diagnozowania potrzeb, prac nad modelem usług społecznych na terenach wiejskich i przygotowywania założeń projektu. Przed zrealizowaniem pomysłu odbyło się też wiele spotkań: rozmów z włodarzami, kierownikami ośrodków pomocy społecznej, mieszkańcami wsi i właścicielami gospodarstw w województwie lubuskim.

Na ich lokalizację wybrano: Trzciel, Jordanowo i Nowe Żabno w Gminie Nowa Sól. Aktualnie gospodarstwa zapewniają 24 miejsca dziennego pobytu dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. Gospodarstwo w Nowym Żabnie prowadzone jest przez Fundację Ma Dar.

Czym jest gospodarstwo opiekuńcze?

Jest to forma wsparcia w zakresie opieki i integracji społecznej realizowana w ramach gospodarstwa wiejskiego posiadającego położenie w sąsiedztwie przyrody lasów i łąk, ogród umożliwiający komfortowy wypoczynek i uprawę roślin oraz domowe zwierzęta. Podopieczni w gospodarstwach mają czuć się swobodnie, a zapewniane aktywności muszą być zgodne z ich preferencjami, oczekiwaniami i możliwościami.

Gospodarstwa zostały powołane w ramach projektu pn. „Zielone gospodarstwa opiekuńcze” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze w partnerstwie z Lubuskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Kalsku, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
20.1 ° C
21.7 °
19.4 °
71 %
0.9kmh
91 %
śr.
20 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE