czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Dworzec autobusowy będzie zamknięty i pójdzie pod młotek

Dworzec autobusowy będzie zamknięty i pójdzie pod młotek

Jeszcze tylko do końca września ma działać dworzec autobusowy PKS w Gorzowie. Później obiekt zostanie sprzedany. Wszystko dlatego, że jego utrzymanie jest zbyt kosztowne.

O likwidacji dworca wraz z placem manewrowym mówiło się już trzy lata temu przy okazji tematu budowy węzła przesiadkowego. Ostatecznie skończyło się na tym, że węzeł przesiadkowy póki co nie zostanie wybudowany, na co wpływ ma obecna sytuacja gospodarcza, a co za tym idzie trudna sytuacja finansowa miasta. Dworzec jednak zostanie zlikwidowany. Dlaczego? Z jednej strony dlatego, że z autobusów korzysta coraz mniej pasażerów, a z drugiej: sam obiekt generuje zbyt duże koszty.

Dlatego to już oficjalne: dworzec będzie funkcjonował tylko do końca września tego roku, a od października mieszkańcy zostaną bez przejazdów autobusowych. Wszyscy, którzy będą chcieli się dostać do innych miejscowości będą musieli korzystać z połączeń kolejowych (które jednak często mają wyjątkowo długie lub niepraktycznie trasy) lub z prywatnych pośredników. Na topie są także połączenia prywatnymi samochodami, których kierowcy ogłaszają się na portalach internetowych.

Sam dworzec zostanie sprzedany.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
78 %
2.7kmh
80 %
śr.
17 °
czw.
26 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE