piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Dzieci jadą na ferie? Zgłoś kontrolę autokaru i zadbaj o ich bezpieczeństwo

Dzieci jadą na ferie? Zgłoś kontrolę autokaru i zadbaj o ich bezpieczeństwo

Jak co roku gorzowscy funkcjonariusze informują o możliwości zgłoszenia do kontroli autokaru dowożącego dzieci na zimowy wypoczynek. Policjanci sprawdzą m.in. stan techniczny pojazdu i wymagane dokumenty oraz uprawnienia i trzeźwość kierującego.

Policjanci sprawdzają autokar przed samym wyjazdem w drogę. Ze zgłoszeniem do kontroli mogą wystąpić zarówno rodzice i opiekunowie dzieci, jak i sam organizator wyjazdu czy przewoźnik. Wszystko po to, by mieć pewność, że najmłodsi bezpiecznie dotrą do celu.

Funkcjonariusze sprawdzają m.in. dokumenty pojazdu, obowiązkowe wyposażenie, działanie świateł, układu hamulcowego, kierowniczego oraz ogumienie. Kontroli nie uniknie także kierowca, a dokładniej jego uprawnienia i stan trzeźwości.

Policjanci już w pierwsze dni zimowej przerwy skontrolowali autokary, którymi dzieci i młodzież ruszyły na wypoczynek. Z każdym kolejnym rokiem coraz mniej jest nieprawidłowości ze strony kierowcy czy przewoźnika. Dobry stan techniczny podstawionych autobusów może tylko cieszyć – przyznaje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Kontrolę autokaru należy zgłosić najlepiej na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Można to zrobić dzwoniąc na najbliższy komisariat. Jednocześnie, mundurowi przypominają, że podstawowe informacje dotyczące autobusu (dane o badaniu technicznym, informacje o polisie OC, itp.) można sprawdzić na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
7.1 °
7.1 °
91 %
0.8kmh
61 %
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
24 °
pon.
27 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE