niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMiliony dla Międzyrzecza!

Miliony dla Międzyrzecza!

Gmina Międzyrzecz otrzymała unijne wsparcie w wysokości ponad 4,5 mln euro! Środki zostaną przeznaczone na rozbudowę infrastruktury i poprawę jakości życia mieszkańców.

Uzyskanie tak wysokiego wsparcia było możliwe dzięki utworzeniu przez Międzyrzecz, Świebodzin i Sulęcin Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Dzięki połączeniu sił zwiększyły się szanse na dodatkowe pieniądze z Unii Europejskiej. W rezultacie, do 2027 roku do Międzyrzecza, Świebodzina i Sulęcina trafi łącznie prawie 13 mln euro, z czego 4 mln 558 euro powędruje do gminy Międzyrzecz. Na co zostaną wydatkowane te środki?

Przeznaczymy je na rozbudowę infrastruktury i poprawę jakości życia mieszkańców – przyznał Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Kwota jest niemała dlatego jej wydanie musi zostać gruntownie przeanalizowane przez urzędników. Nie powinno więc dziwić, ze póki co nie ma żadnych konkretnych i oficjalnych informacji na temat tego o jakie inwestycje dokładnie chodzi.  

Jak zapowiada burmistrz: dodatkowych środków na rożnego rodzaju inwestycje powinno być więcej, bo gmina będzie się ubiegać o kolejne pieniądze z innych unijnych programów oraz o wsparcie rządowe.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
22 ° C
22.6 °
22 °
56 %
4.2kmh
90 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE