niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Elektryczne autobusy wyjechały na ulice

Elektryczne autobusy wyjechały na ulice

Pierwsze elektryki pojawiły się już na ulicach Gorzowa i od dzisiaj (13.12) obsługują linie nr 124, 125 i 126. Pasażerowie będą teraz podróżowali wygodniej i co najważniejsze: ekologicznie!

Łącznie w Gorzowie znalazło się osiem autobusów elektrycznych. Wybudowano też siedem stacji ładowania wraz z zasilaniem energetycznym: cztery na terenie zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz trzy na pętlach  przy ulicach Śląskiej, Dekerta i Marcinkowskiego. W zajezdni oprócz samych stacji zlokalizowano też dodatkowe miejsca postojowe, aby autobusy bez problemu mogły zasilić się energią i jechać dalej!

– To dla Gorzowa bardzo ważny dzień. Czekaliśmy na nasze pierwsze „elektryki” długo i liczymy, że zmienią komfort podróżowania oraz jeszcze bardziej podniosą świadomość mieszkańców dotyczącą ekologii i potrzeby ochrony naszego środowiska – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Autobusy są kolorowe, bo oklejono je zwycięskimi rysunkami dzieci nawiązującymi do tematyki ekologii i dbania o środowisko.

Koszt całego zadania, czyli wyprodukowania dla Gorzowa Urbino 12 electric oraz wybudowania niezbędnej infrastruktury ładowania, to ok. 31,7 mln złotych, z czego ponad 20 milionów to dofinansowanie z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
14.8 ° C
14.8 °
14.8 °
73 %
4.3kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
27 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE