sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraW szpitalu rozpoczęły się zmiany. Jeden budynek już wyburzony.

W szpitalu rozpoczęły się zmiany. Jeden budynek już wyburzony.

Wielomilionowe zadanie przebudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze właśnie ruszył. Wprawdzie trwa jeszcze projektowanie ulic i parkingów, ale jednym z elementów jest wyburzenie starego budynku administracji.

Wybudowany w latach 70., jako baza dla robotników budujących pawilon położniczo-ginekologiczny już dawno straszył w centrum medycznego kwartału. Pokryty azbestem z nieszczelnymi oknami i ohydną klatką schodową jeszcze do niedawna był siedzibą pracowników administracyjnych. Teraz powoli jest wyburzany.

Co powstanie w jego miejsce? Zostanie tutaj zlokalizowana ścieżka edukacyjna o historii szpitala. Jednak to nie jedyne zmiany na obszarze całego szpitala. W zadaniu szacowanym na 47 mln zł zaplanowana jest budowa parkingów (powstanie 400 miejsc parkingowych), kanalizacji deszczowej i sanitarnej, nowych dróg i chodników, a także placów rekreacyjnych, ścieżek edukacyjnych, tężni, placu sensorycznego przy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, zewnętrznej siłowni dla pacjentów oddziału rehabilitacji i 11 parkingów dla rowerzystów. Główne obiekty szpitala zyskają też nowe oświetlenie, a cały teren – zieleń z prawdziwego zdarzenia z ogródkiem zielarskim.

To bardzo ważne zadanie. Chcemy uporządkować teren wewnątrz szpitala. Na taką skalę do tej pory nie były tam prowadzone żadne prace. Dbamy nie tylko o jakość leczenia, ale też o komfort pacjentów, odwiedzających ich rodzin, a także pracowników lecznicy. Szpital dynamicznie się rozwija, pozyskuje wybitną kadrę, potrzebuje też nowoczesnej przestrzeni – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Blisko 30 mln zł udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a całość wykona firma Bud -Dróg z siedzibą w Kożuchowie. Na realizację inwestycji ma czas do października 2024 roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
-0.6 ° C
0.1 °
-0.6 °
80 %
4kmh
12 %
sob.
2 °
niedz.
0 °
pon.
0 °
wt.
1 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE