poniedziałek, 29 maja, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Fontanna w Parku Kopernika wypięknieje

Fontanna w Parku Kopernika wypięknieje

Obiekt znajdujący się w centralnej części parku ma zostać przebudowany. Jest to możliwe dzięki temu, że miasto dostało dofinansowanie i będzie mogło rozstrzygnąć przetarg. Prace jeszcze w tym roku.

W przetargu na przeprowadzenie modernizacji fontanny zgłosiła się tylko jedna firma – z Rawicza. Początkowo gorzowscy urzędnicy planowali wydać na to zadanie prawie 445 tysięcy złotych, ale oferta, która wpłynęła w przetargu znacząco przewyższała tą kwotę i opiewała na 676 500 tysiąca złotych. Miastu udało się jednak otrzymać unijne dofinansowanie na to zadanie, dlatego przetarg będzie mógł zostać rozstrzygnięty – o ile zgłaszający się wykonawca spełni wszystkie wymogi formalne. Procedura przetargowa jest jeszcze w toku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to roboty mogłyby się rozpocząć jeszcze w styczniu i mają potrwać trzy miesiące.

A co się zmieni? W ramach prac zaplanowano rozbiórkę istniejącej nawierzchni wokół fontanny i położenie nowej z kostki brukowej (kostki szare jasne i czarne), remont niecki fontanny i wymianę 24 betonowych tryskaczy położonych dookoła fontanny na nowe wykonane z prefabrykowanego betonu. Dodatkowo wyremontowany ma zostać murek okalający nieckę fontanny oraz oczyszczone zostaną tzw. „grzybki” znajdujące się w centralnej części fontanny.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
15.9 ° C
15.9 °
15.9 °
56 %
3kmh
100 %
pon.
21 °
wt.
22 °
śr.
24 °
czw.
23 °
pt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE