sobota, 3 grudnia, 2022

Nowi zawodnicy w Zastalu

Na koniec weekendu otrzymaliśmy niesamowity prezent od Enea Zastal BC Zielona Góra. Zakontraktowano dwóch nowych zawodników. Są to Paul Jackson i Ousmane Drame.

Po odejściu rozgrywającego Brandena Fraziera nasza drużyna potrzebowała wzmocnień. Zastąpić ma go amerykanin Paul Jackson, który wcześniej występował w lidze macedońskiej w drużynie KK Rabotnicki, gdzie zdobywał średnio 23,8 punktu i 6,4 asysty w każdym spotkaniu.

– Paul Jackson jest zawodnikiem, który można powiedzieć jest „rookie”, ponieważ po ukończeniu szkoły nie zdecydował się na grę ze względu na panującego na świecie wirusa. W tym sezonie grał w Macedonii i pokazał, że naprawdę jest zawodnikiem, który zasługuje na szansę na pokazanie się na wyższym poziomie. Jackson ma „size”, jest atletyczny, bardzo dobrze penetruje, ma solidny rzut z dystansu, ale też bardzo dużo widzi na parkiecie. Rozmawiałem z różnymi osobami w środowisku i wszyscy zgodnie chwalili umiejętności Jacksona. Myślę, że zrobiliśmy dobry ruch – mówi trener zielonogórskiej drużyny, Oliver Vidin.

Drugi zaprezentowany zawodnik to już podkoszowy z całkiem niezłym CV. Gwinejczyk Ousmane Drame występował dotychczas we Francji w barwach Pau-Lacq-Orthez oraz Gravelines. Długo nie grał ze względu na kontuzję i tak naprawdę jest niewiadomą. Trener Vidin jednak mocno na niego liczy.

–  Pomimo swojego wzrostu i pozycji to zawodnik, który dobrze rzuca z dystansu. Ousmane jest bardzo atletyczny, odnajduje się w przekazaniach w obronie, a także dobrze gra w tranzycji. Nie ma problemu z grą pick and roll oraz pick and pop. Ze względu na te cechy może grać zarówno na pozycji centra, jak i silnego skrzydłowego. – tłumaczy trener.

Zielonogórzanie w Energa Basket Lidze zajmują obecnie piąte miejsce, z kolei w lidze VTB są na dziesiąty miejscu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-0.3 ° C
-0 °
-1 °
64 %
2.8kmh
90 %
sob.
0 °
niedz.
3 °
pon.
4 °
wt.
3 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE