czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gdzie do lekarza w Wielkanoc?

Gdzie do lekarza w Wielkanoc?

Jak zawsze podczas dni świątecznych wszystkie przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej są zamknięte. To oznacza, że w przypadku pojawienia się gorączki, duszącego kaszlu lub innych nieprzyjemnych objawów nie przyjmie nas lekarz rodzinny w ramach NFZ. Co wtedy robić?

Wielkanoc już dosłownie za parę dni dlatego warto wiedzieć co zrobić w razie nagłej choroby lub pogorszenia samopoczucia. W tym przypadku problem może się pojawić w poniedziałek, ponieważ sama Wielkanoc wypada w niedzielę, a w tym dniu i tak wszystkie przychodnie są zamknięte.

Gdzie uzyskać pomoc w przypadku grypy lub przeziębienia?

Jeśli objawy choroby są intensywne i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie warto zwrócić się wtedy po pomoc do lekarza. Niezwłocznie należy też reagować w przypadku pojawienia się niepokojących objawów u dzieci, które gorzej radzą sobie z różnego rodzaju infekcjami niż dorośli. Gdy pojawi się wysoka gorączka (przekraczająca 39 stopni), której nie możemy w ząden sposób zbić należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

W okresie świątecznym, zarówno w sobotę, w niedzielę jak i w poniedziałek, tradycyjnie działać będą gabinety nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Aby się do nich dostać należy przejść przez Izbę Przyjęć gorzowskiego szpitala przy Dekerta (pod wiatą dla karetek).

Kiedy do gabinetu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a kiedy na SOR?

W przypadku nagłego zachorowania, gdy zawiodły domowe sposoby leczenia i środki dostępne bez recepty można się udać do gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Chodzi o sytuacje związane ze stanem nie zagrażającym życiu lub zdrowiu.

„Nie zgłaszamy się tu po przedłużenie recepty na leki przyjmowane stale ani po przedłużenie L4” czytamy na stronie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Jeśli natomiast sytuacja jest poważniejsza, a dolegliwości wydają się stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia wtedy niezwłocznie należy się udać do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Tutaj zgłaszamy się z ostrym bólem brzucha, ostrym bólem w klatce piersiowej, w przypadku zaburzeń świadomości, mowy lub z nagłymi urazami bądź ranami.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.2 ° C
13.2 °
13.2 °
32 %
2.7kmh
41 %
śr.
13 °
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE