poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzów bardziej zielony. Sadzone są nowe drzewa

Gorzów bardziej zielony. Sadzone są nowe drzewa

Rozpoczęły się nasadzenia drzew w centrum Gorzowa. Na początek około 50 sztuk pojawiło się przy ulicy Warszawskiej i Jagiełły. Jak informują urzędnicy: łącznie na terenie miasta pojawią się 222 nowe drzewa i 400 krzewów.

Dodatkowe nasadzenia w centrum miasta zapowiadane były już od dłuższego czasu. Teraz wreszcie rozpoczęły się realne prace.

Pierwsze drzewa zostały posadzone poniedziałek (07.11) rano przez wybraną do tego zadania krakowską firmę. Na razie to 50 sztuk, ale docelowo będzie ich 222. Koleje 100 drzew zasadzą sami gorzowianie już w najbliższy piątek (11.11). Wszystko w ramach akcji „#RośnijMy razem” skierowanej do rodziców dzieci urodzonych w latach 2021-2022. Przypomnijmy: rodzice, którzy przysłali do urzędu swoje zgłoszenia otrzymają bezpłatnie drzewko (do wyboru m.in. klon pospolity, lipa i inne liściaste gatunki). Następnie, w piątek, będą je mogli posadzić na Polu Golfowym Zawarcie. Do każdego posadzonego drzewa, rodzice otrzymają drewnianą tabliczkę z imieniem dziecka do powieszenia i certyfikat na pamiątkę

W ramach zadania w mieście pojawi się nie tylko ponad 200 drzew, ale także 400 krzewów. Zazielenią się takie ulice jak: Grobla, Dąbrowskiego, Wał Okrężny, Mechaniczna, Strzelecka, Warszawska, Woskowa, Mickiewicza, Armii Polskiej, Al. Konstytucji 3 Maja, Jagiełły, Wybickiego, Koniawska, Kazimierza Wielkiego, Bohaterów Westerplatte i Sczanieckiej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE