wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczNie będzie dziur! Rozpoczął się remont trzech ulic w Międzyrzeczu

Nie będzie dziur! Rozpoczął się remont trzech ulic w Międzyrzeczu

Do jesieni mają potrwać prace związane między innymi z utwardzeniem ulic Cypriana Kamila Norwida, Jacka Malczewskiego i Marii Konopnickiej. To inwestycja, na którą mieszkańcy Międzyrzecza czekali już od dawna!

Wykonawca, czyli firma Burbet, przystąpił już do pracy, a na ulicach pojawił się ciężki sprzęt. A to z pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców, ponieważ każda z tych ulic już od dawna wołała o remont. Liczne dziury i nierówna, gruntowna nawierzchnia powodowały, że po każdych opadach deszczu powstawało tam istne grzęzawisko, a przejazd był bardzo utrudniony i groził uszkodzeniem auta.

Remont był tym bardziej pilny, że np. przy ulicy Norwida w ostatnim czasie pojawiło się kilkanaście nowych domów i obecna sytuacja w dużym stopniu utrudniała życie lokatorom.

Teraz będzie zupełnie inaczej! Wszystkie trzy drogi zostaną utwardzone i pokryte asfaltem. Dodatkowo, wybudowane zostaną chodniki, lampy i wpusty kanalizacji deszczowej. To nie koniec, bo wyremontowane zostaną także dwie ulice przylegające do ulicy Norwida, tj. ul. Marii Konopnickiej i Jacka Malczewskiego.

Robotami zajmuje się międzyrzecka firma Burbet, która realizowała już podobne inwestycje na terenie gminy. Koszt prac to ponad 4 mln 142 tys. złotych, z czego 2 mln 466 tys. zł. to rządowe dofinansowanie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
2 ° C
4 °
2 °
97 %
3.2kmh
100 %
wt.
2 °
śr.
3 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE