wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinSchorowana kobieta odnaleziona przez drona 20 km od domu

Schorowana kobieta odnaleziona przez drona 20 km od domu

Informację o zaginięciu 38-letniej kobiety świebodzińscy policjanci otrzymali w sobotę (05.11). Sytuacja była tym bardziej poważna, że kobieta jest poważnie chora, dlatego trzeba było jak najszybciej działać.

W akcję poszukiwawczą zaangażowani zostali mundurowi wszystkich pionów, a także policjanci z Zielonej Góry i z Gorzowa.

Według informacji przekazanych funkcjonariuszom 38-latka ostatni raz widziana była w miejscowości Kije, oddalonej o około 20 kilometrów od miejsca jej zamieszkania. To właśnie tam trop podjął pies tropiący, ale ślad niestety szybko się urwał. Mundurowi mogli jednak zawęzić obszar poszukiwań.

– Po krótkim czasie jeden z policjantów zauważył charakterystyczny odcisk buta, odpowiadające obuwiu, jakie miała mieć zaginiona kobieta. W kierunku, w który skierowany był ślad, wysłano drona. Dzięki wykorzystaniu kamery termowizyjnej, w krótkim czasie przeszukany został rozległy, trudny leśny teren, na którym z powodu zmroku poszukiwania prowadzone przez ludzi, byłyby w praktyce niemożliwe – informuje Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Kobietę udało się odnaleźć w środku lasu. Była zziębnięta, ale cała i zdrowa. Została przekazana pod opiekę pogotowia ratunkowego, a następnie mogła wrócić do domu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
4.3 ° C
4.3 °
4.3 °
93 %
3.1kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE