piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieLubuskie jednostki straży pożarnej dostaną nowe wozy gaśnicze

Lubuskie jednostki straży pożarnej dostaną nowe wozy gaśnicze

Trzy nowe pojazdy gaśnicze zasilą jednostki Państwowej Straży Pożarnej w województwie lubuskim: Komendę Miejską PSP w Gorzowie Wielkopolskim oraz dwie Komendy Powiatowe – w Żarach i Krośnie Odrzańskim.

Już wkrótce do KP PSP w Krośnie Odrzańskim trafi nowy pojazd gaśniczy w ramach zdania finansowanego z Unii Europejskiej pn. „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V”. Zakupy w ramach tego projektu realizuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Tylko na V etap zadania zostanie przeznaczone prawie 300 milionów złotych.

Do województwa lubuskiego trafią trzy pojazdy gaśnicze wyprodukowane w 2022 roku z silnikiem o mocy 235 kW, napędem 4×4, 6-osobową kabiną i ze zbiornikiem wodnym o pojemności od 4 do 5 tys. litrów. Wartość jednego takiego pojazdu to ok. 1,8 mln zł. Wraz z pojazdami dostarczone też zostanie specjalistyczne wyposażenie.

W przypadku woj. lubuskiego nowe wozy trafią do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim oraz do Komendy Powiatowej PSP w Żarach i Krośnie Odrzańskim. Nowe samochody gaśnicze powinny zostać dostarczone do 23 czerwca 2023 roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
29.6 ° C
29.9 °
27.8 °
40 %
3.9kmh
71 %
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE