czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzów poza podium, ale rowerzyści wykręcili puchar

Gorzów poza podium, ale rowerzyści wykręcili puchar

Zakończyły się ogólnopolskie zmagania miast o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W klasyfikacji generalnej Gorzów znalazł się tuż za podium, na miejscu czwartym. Zwyciężył natomiast w kategorii miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

Rowerowe zmagania wygrała Biała Podlaska. Za nią na podium znalazły się Puławy oraz Gniezno. To właśnie te miasta wygrały samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Gorzów uplasował się na pozycji czwartej, ale zakończył również zakończył rywalizację z pucharem. Wszystko dlatego, ze gorzowscy rowerzyści wykręcili najwięcej kilometrów w kategorii miast od 100 001 do 200 000 mieszkańców.

A już w następny czwartek (21.07) w Parku Wiosny Ludów nagrodzeni zostaną najbardziej aktywni rowerzyści, rowerzystki i grupy, czyli ci, którzy wykręcili dla Gorzowa najwięcej kilometrów. Medale otrzymają również wszyscy, którzy pokonali co najmniej 250 kilometrów w całej rywalizacji.

Przypomnijmy: była to już czwarta edycja zmagań o miano Rowerowej Stolicy Polski. Chodziło o to, by jeżdżąc na rowerze i pokonując kolejne kilometry, które „nabijały” się na konto wybranego miasto. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 56 miast, ponad 48 tysięcy rowerzystów i rowerzystek, którzy łącznie zrobili 8,4 mln kilometrów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
13.7 ° C
13.7 °
13.7 °
95 %
2.5kmh
2 %
czw.
26 °
pt.
28 °
sob.
31 °
niedz.
32 °
pon.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE