sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzów zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Co będzie się działo?

Gorzów zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Co będzie się działo?

Już w najbliższą niedzielę (30.01) odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wspólnego świętowania po raz kolejny dołącza Gorzów. Będą licytacje, światełko do nieba i teatr uliczny.

Cała impreza odbędzie się na Starym Rynku, na którym specjalnie na tę okazję zostanie ustawiona scena. Wszystko rozpocznie się o godzinie 16.00 uroczystym hymnem WOŚP. O godzinie 16.30 wystąpi uliczny Teatr na Walizkach z programem „Beczka Śmiechu”. Natomiast o godzinie 18.45 zaprezentuje się grupa kuglarska – tancerze z ogniem Burning Hearts.

Niestety w tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa nie będzie tradycyjnych koncertów. Zamiast tego zaplanowano więc spotkania z ciekawymi gośćmi. Pojawi się m.in. żużlowiec Bartosz Zmarzlik, lekkoatletka Kornelia Lesiewicz, osoby od lat związane z działaniami WOŚP w Gorzowie, gorzowscy samorządowcy i przedstawiciele szpitala.

– Owszem, scena będzie, ale na pewno nie będzie to scena tak duża jak te, z których odbywały się licytacje w latach ubiegłych, będzie to bardziej takie mini studio sceniczne – powiedziała Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta.

Jak zawsze odbędzie się też szereg licytacji. Tym razem do zgarnięcia będzie voucher na wizytę Prezydenta Jacka Wójcickiego ,,z niespodzianką,,, voucher na urodzinowe uderzenie w Dzwon Pokoju 2. Lipca 2022 roku, plakat z Gorzowem w formacie 100×70 cm w drewnianej ramie czy zestaw odzieży GORZÓW #StądJestem, w skład którego wchodzą dwie koszulki, dwie pary skarpet i biała bluza typu kangur. Do wylicytowania ma być też m.in. kask przekazany przez Bartosza Zmarzlika.

Nowością będą też tzw. ,,licytacje prezydenckie”. Włodarz miasta przeznaczył kilkadziesiąt przedmiotów i za minimalną kwotę 10 zł wrzuconą do puszki będzie można otrzymać specjalny gadżet. Te licytacje odbędą się w godzinach od 17.30 do 17.45 i 18.15 do 18.30.

Ze względu na pandemię od godziny 15.00 na Starym Rynku będzie też działała punkt szczepień przeciwko Covid-19. Pieniądze zebrane podczas tego finału zostaną przeznaczone na diagnostykę i leczenie okulistyczne dzieci.

A imprezę, tradycyjnie, zakończy Światełko do Nieba o godzinie 20.00. Tym razem ze specjalną dedykację\ą dla śp. Grażyny Wojciechowskiej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
9.4 ° C
9.4 °
9.4 °
72 %
3.6kmh
73 %
sob.
9 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE