niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzowianka mistrzynią szycia

Gorzowianka mistrzynią szycia

Nikola Pająk zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w szyciu dla uczniów szkół przemysłu mody, odzieżowych i krawieckich. Gorzowianka uszyła najpiękniejszą suknię.

To była już dziewiąta edycja konkursu organizowanego przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. To tam zmierzyło się ze sobą 15 uczniów z całej Polski, by wyłonić osobę, która jest najlepsza w fachu krawieckim. Zadaniem uczestników było uszycie sukni w pięć godzin.

Najlepiej zrobiła to Nikola Pająk, uczennica trzeciej klasy Zespołu Szkół Odzieżowych w Gorzowie. W nagrodę gorzowianka otrzymała profesjonalną maszynę do szycia oraz bezpłatny semestr nauki w Szkole artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

To nie koniec, bo nagroda powędrowała także do szkoły. Gorzowska Odzieżówka otrzymała możliwość bezpłatnego udziału grupy ośmiu uczniów w wybranych warsztatach artystycznych oraz możliwość bezpłatnego wydelegowania nauczyciela na jeden z wybranych warsztatów: projektowania mody, stylizacji, projektowania biżuterii, fotografii – w ramach programu dokształcającego – informują urzędnicy.

Drugie miejsce w konkursie przypadło Klarze Żygłowicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych a Tarnowie, a trzecie miejsce zajęła Natalia Idzior z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.8 ° C
13.8 °
13.8 °
73 %
0.5kmh
31 %
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE