niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzowscy uczniowie z autyzmem mogą się kształcić na kucharza

Gorzowscy uczniowie z autyzmem mogą się kształcić na kucharza

W Gorzowie uruchomiona zostaje wyjątkowa klasa. Od 1. września w Zespole Szkół Specjalnych nr 14 działać będzie pierwsza klasa 3-letniej szkoły branżowej pierwszego stopnia w zawodzie kucharz dla uczniów w normie intelektualnej z autyzmem. Wszystko po to, by zapewnić dzieciom lepszy start w przyszłość.

Takiej klasy jeszcze w Gorzowie nie było. Uczniowie z autyzmem, już na poziomie szkoły podstawowej,  będą mogli kształcić się w zawodzie kucharza, dzięki czemu łatwiej będzie im odnaleźć się w życiu po zakończeniu szkoły.

To dla nas bardzo ważny projekt. Chcemy, aby dzieci autystyczne po szkole podstawowej mogły dalej podjąć naukę, stać się bardziej samodzielne – by w przyszłości mogły same o sobie decydować – podkreśliła Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Na razie uruchomienie nowej klasy to pilotażowy projekt, w którym może wziąć udział czworo uczniów. Rodzice lub opiekunowie zainteresowani taką formą kształcenia mogą dzwonić pod numer: 667 659 345.

Praktyczna nauka zawodu będzie się odbywała na terenie szkoły. To ważne, bo dzieci pozostaną w swoim otoczeniu, w środowisku które znają – dodał dyrektor szkoły Emil Błaszkowski.

Jak zaznacza dyrekcja szkoły, jeśli pomysł się sprawdzi to niewykluczone, że od następnego roku szkolnego podobnych klas będzie więcej.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
49 %
2.4kmh
86 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
21 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE