poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPonad 8 milionów dla szpitala w Obrzycach!

Ponad 8 milionów dla szpitala w Obrzycach!

Lecznica w Międzyrzeczu, a dokładniej w Obrzycach otrzymała rządowe dofinansowanie na modernizację wieży ciśnień i sieci wodno-kanalizacyjnej. Prace wkrótce ruszą, bo umowa z wykonawcą została już podpisana.

8 500 000 zł – dokładnie taka kwota zasiliła konto międzyrzeckiego szpitala. Wszystko w ramach dużego projektu, w którym bierze udział także szpital z Gorzowa Wielkopolskiego.

Środki jakie otrzymały Obrzyce zostaną przeznaczone na budowę i przebudowę istniejących instalacji wodociągowych, budowę nowego przyłącza wodociągowego oraz remont stacji uzdatniania wody i wieży ciśnień.

– Bardzo się cieszę, że nasze zadanie związane z modernizacją wieży ciśnień oraz remontem szpitalnego wodociągu, wpisały się do inwestycji strategicznych związanych z realizacją projektu w ramach Polskiego Ładu. Bardzo dziękuję całemu Zarządowi Województwa Lubuskiego oraz Departamentowi Ochrony Zdrowia za ogromny wkład pracy. Za to, że nasz projekt został zakwalifikowany do realizacji – powiedziała Ewa Lewicka-Michalewska, dyrektorka Samodzielnego Publicznego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu.

W ramach całego projektu Międzyrzecz i Gorzów otrzymały łącznie prawie 48 milionów złotych, z czego 30 milionów to dotacja z Polskiego Ładu, a prawie 18 milionów to wkład własny Województwa Lubuskiego.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
92 %
1.4kmh
58 %
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE